Uwaga!
Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności

 

BELLY DANCE

Alexandra wzrastała w atmosferze muzyki i tańca. Tańca arabskiego uczyła się wraz ze stawianiem pierwszych kroków, w tradycyjny sposób -

tańcząc ze starszymi kobietami ze swojej rodziny. Jej pierwszą nauczycielką była jej matka Egipcjanka, która obok klasycznego wykształcenia baletowego występowała wielokrotnie z pokazami tańca arabskiego. Alexandra swoje umiejętności taneczne kształciła na wielu warsztatach w Lipsku, Kairze i Hiszpanii, ucząc się oprócz tańca brzucha, również salsy, flamenco i tanga argentyńskiego, a nauczanie innych tańca zaczęła od tanga, które tańczy od 1999 roku. Jako instruktorka tańca brzucha pracuje od 2001 roku, prowadząc w różnych szkołach liczne warsztaty, kursy, oraz ucząc na festiwalach Progressteronu. Sędziuje też na konkursach i pokazach tańca.

Reprezentuje klasyczną formę tańca arabskiego "ra's baladi" w jego najbardziej rozpowszechnionej wersji - egipskiej.

W czasie warsztatów uczy zarówno kroków i figur, jak i umiejętności improwizowania w tańcu. Zachęca do wyrażania przez taniec kobiecości.

Ola wystepuje do muzyki z cd, lub z syryjskim muzykiem, Sarhanem Kubasi, który jest wirtuozem darabuque, arabskiego bębenka o charakterystycznym brzmieniu.