Uwaga!
Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności

 

FLAMENCO

Zespół powstał jako duet w czerwcu 1999r., w obecnym składzie gra od lutego 2000r.

 

Zespół powstał w 1999 roku. Tworzą go czterej muzycy, grający na gitarach akustycznych i instrumentach perkusyjnych. Brzmienie grupy jest wynikiem fascynacji jej członków jazzem, flamenco, a także klimatami latynoamerykańskimi i arabskimi. Żywiołowe kompozycje gitarzysty i lidera zespołu, Michała Izodorczyka, mogą kojarzyć się nawet ze słynnym triem w składzie: Paco de Lucia, Al Di Meola, John Mc Laughlin. Instrumentaliści grupy imponują wirtuozerią - gra gitarzystów zachwyca biegłością, uwodzi sprawnymi improwizacjami i doskonałą interpretacją folkowych motywów. Koncerty zespołu odbywają się zarówno w miejscach kameralnych, jak i na scenach plenerowych na terenie całego kraju

Muzyka, którą tworzy zespół jest wynikiem wspólnych zainteresowań – fascynacji flamenco, jazzem, muzyką kubańską, nie brak w niej odniesień do filmów takich jak: "Desperados", "Pulp Fiction" czy "Buena Vista Social Club ". Zespół tworzą doświadczeni muzycy współpracujący wcześniej w różnych składach i formacjach.

Występowali m.in. dla ambasad Portugalii, Brazylii, brał udział w Festiwalu Romów Ciechocinek 2000, koncertował w Filharmonii Narodowej. Zespół posada nagraną płytę CD.

Dotychczas zagrali z takimi wykonawcami jak: Perfect, Urszula, Dżem, Piasek, Martyna Jakubowicz, Janusz Strobel, Kwartet Jorgi, Czarno-Czarni. Grupa koncertowała w większości pubów Łodzi, Warszawy i Gdańska. Obecnie jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty i teledysku, jak również realizacji programu telewizyjnego o muzyce flamenco dla TV Łódź. Zespół dostał wyróżnienie na I Krajowym Konkursie Promocji Artystycznych i Targów Impresyjnych ARCO 2000. Grupa współpracuje z profesjonalnymi tancerzami.

Zespół tworzą:

Agnieszka - tancerka,choreograf i instruktor flamenco. Swoją pasję do flamenco odkryła w 2001r. na warsztatach u Alicji Moreny.
Pobierała nauki u , Gisy Michelon, Teo Barea Munioz, Ann de Utrera, Carmen Segury oraz Anny Mendak i Marty Dębskiej. W 2005 roku wyjechała do Sewilli i tam pobierała nauki u Miguela Vargasa oraz w słynnej szkole Alicji Marquez. Wygrała Ogólnopolski Konkurs na Tancerkę Flamenco IV Łódzkiego Festiwalu Flamenco.

Michał - gitara akustyczna. Ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie śpiewu. Grał w wielu zespołach jazzowych i rockowych. Był wykładowcą na warsztatach muzyki orientalnej w Łebie. Komponuje muzykę do reklam i filmów dokumentalnych, między innymi: ,,Klasztory Polskie", ,,Klechdy i bajania", ,,Zamki, duchy i upiory".

Irek - instrumenty perkusyjne. Absolwent Policealnego Studium Techniki Teatralno-Filmowej. Od lat związany z polską sceną reggaeową, równocześnie zawodowo współpracował ze STO FILMS oraz łódzkim SEMAFOREM jako animator i asystent reżysera w filmach przestrzennych i plastelinowych, między innymi: ,,Ostatnie Pokolenie" według scenariusza Ficowskiego.

Robert - instrumenty perkusyjne. Ukończył PLSP w Łodzi. Współpracował z zespołami reggae i jazzowymi -,,5000 lat", ,,Black Currant".