Uwaga!
Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności

 

KURAKAS

Muzycy o sobie: "Kurakas w języku QUECHUA

(jeden z języków Inków - Indian Ameryki Południowej), znaczy "WYSŁANNICY INKÓW".

Jesteśmy pierwszą grupą, która zaprezentowała w Polsce muzykę andyjską. Formacja powstała w 1982 r., kiedy byliśmy studentami różnych uczelni w Polsce. Współpracowaliśmy przez dwa lata z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym w Łodzi. Graliśmy na różnych festiwalach: "FAMA", "JAPA" itd. Naszym niewątpliwym osiągnięciem był udział w "PIKNIKU COUNTRY" w Mrągowie. Lata spędzone w Polsce umożliwiły powstanie naszego trzeciego albumu "ANORANZAS" (TĘSKNOTY). To, co prezentuje płyta, powstało dzięki zrozumieniu Polaków, pięknym chwilom, miłym doświadczeniom i miłości spotykanych tu ludzi. Wszystko to zainspirowało nas do stworzenia tego albumu. Pochodzimy z różnych krajów, między innymi z Chile, Peru, Ekwadoru, w naszej twórczości prezentujemy mieszankę tego, co najlepsze w naszej kulturze".

Zespół może zagrać repertuar stricte etniczny, złożony z pieśni ludowych lub bardzo taneczny i przebojowy, na który składają się przeboje muzyki latynoamerykańskiej. Całkowitym zaskoczeniem dla publiczności może być wykonanie przez grupę polskich utworów, takich jak „Bystra woda " czy „Hej sokoły" w aranżacji latino. Porywający i radosny show, prawdziwa fiesta latino! Kurakas to gwarancja niezapomnianej zabawy dla każdej publiczności!!! Doskonały zespół na każda okazję, niezależnie czy to kameralna impreza zamknięta czy plenerowa!